KRAJOWE DNI ZIEMNIAKA | XXIV KRAJOWE DNI ZIEMNIAKA KALINOWA 2017
19843
home,page-template-default,page,page-id-19843,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,select-theme-ver-3.7,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Warning: getimagesize(//autoinstalator/wordpress2/wp-content/uploads/2017/02/LOG.png): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/stockholm/title.php on line 80
 

 

Szanowni Państwo,

W ostatni weekend sierpnia odbędą się XXIV Krajowe Dni Ziemniaka pod hasłem „Ziemniak dziś i jutro”. Jest to szczególna edycja tego wydarzenia. Po raz pierwszy odbywa się ona w Kalinowej – wyjątkowej miejscowości położonej w gminie Błaszki. Nowe miejsce, to także nowi współorganizatorzy. Wraz z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie do organizacji tegorocznych Krajowych Dni Ziemniaka przyłączyły się firmy z branży ziemniaka (Hodowla Roślin Kalinowa Sp. z o.o.,Agrosad Sp. z o.o.), jednostki samorządu rolniczego (Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Stowarzyszenie Polski Ziemniak) oraz lokalny samorząd (Gmina i Miasto Błaszki).

XXIV Krajowe Dni Ziemniaka to wydarzenie, w trakcie którego, każdy związany z szeroko pojętą branżą ziemniaczaną znajdzie coś dla siebie. Podczas trwania targów pragniemy zaprezentować Państwu nowe odmiany ziemniaka – ponad 100 odmian w kolekcji. Przedstawimy innowacyjne technologie sadzenia, pielęgnacji, zbioru oraz nawożenia i ochrony ziemniaka – 14 różnych programów ochrony i nawożenia. Zademonstrujemy możliwości wykorzystania w rolnictwie nowych rozwiązań technologicznych: systemów naprowadzania GPS, czy dronów skanujących pola. Wskażemy Państwu również, jak unikać błędów agrotechnicznych, mających wpływ na jakość i plon bulw ziemniaka. Dodatkowo będzie można zobaczyć kolekcję ponad 30 odmian cebuli wraz z wpływem zastosowania różnych systemów nawadniania na jej plon i jakość.

XXIV Krajowe Dni Ziemniaka to również największy w historii Polski pokaz zbioru ziemniaków. Wykopki wykonywać będzie jednocześnie od sześciu do ośmiu jedno-, dwurzędowych i samobieżnych kombajnów różnych producentów. Całość pokazów zbioru będzie rejestrowana kamerami umieszczonymi na kombajnach oraz na dronach, a obraz będzie na żywo odtwarzany na telebimie.

Poza praktycznymi pokazami, chcemy podzielić się z Państwem wiedzą naszych krajowych oraz zagranicznych specjalistów. W trakcie trwania targów prowadzić będą wykłady  dotyczące technologii uprawy, przechowalnictwa, odmianoznawstwa ziemniaka, a także rozwiązań marketingowych oraz przepisów prawnych.

„Ziemniak dziś i jutro” to także nowe spojrzenie na ziemniaka. W trakcie trwania XXIV Krajowych Dni Ziemniaka zaprezentujemy Państwu „Little Potato”, czyli  mini bulwy ziemniaków – ziemniaka przyszłości.  Jest to nowoczesna technologia reprodukcji ziemniaka.

Zwieńczeniem sobotniego wydarzenia będzie koncert „Nie taki Straszny Dwór” Wędrownego Festiwalu  p.n. „Kolory Polski” organizowanego przez Filharmonię Łódzką im. Artura Rubinsteina. Wystąpią w nim artyści Teatru Wielkiego w Łodzi, śpiewacy wykonają arie, duety i tercet operowy oraz pieśni Stanisława Moniuszki, artyści baletu wykonają choreografie  do mazura ze „Strasznego dworu” oraz poloneza z „Halki”.

Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Państwa oczekiwania i w czasie tych dwóch dni w pełni wyczerpać temat związany z ziemniakiem.

Z wyrazami szacunku,

Organizatorzy


HONOROWY PATRONAT:

         

_

                 

ORGANIZATORZY


SPONSORZY GLÓWNI


HZPC  –   HZPC POLSKA Sp. z o.o., ul. Bałtycka 6 61-960 Poznań tel. +48618483886, email biuro@hzpc.pl, www.hzpc.com

SYNGENTA POLSKA Sp. z o.o., ul. Szamocka 8, 01-748 Warszawa, tel. +48223260601, email poland.office@syngenta.com, www.syngenta.pl

SPONSORZY BRANŻOWI


PARTNERZY


PATRONAT MEDIALNY