KRAJOWE DNI ZIEMNIAKA | About Us
18859
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18859,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,select-theme-ver-3.7,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Warning: getimagesize(//autoinstalator/wordpress2/wp-content/uploads/2017/02/LOG.png): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/stockholm/title.php on line 80

…JUŻ W KRÓTCE

SPONSORZY GŁÓWNI

HZPC Polska Sp. z o.o.

Adres:  ul. Bałtycka 6; 61-960  Poznań

Ustanawiamy nowe standardy w świecie ziemniaka!

HZPC Polska Sp. z.o.o. jest spółką należącą do Grupy HZPC działając w Polsce. Jesteśmy firmą dystrybucyjno-rozmnożeniową. Naszą podstawową działalnością jest sprzedaż sadzeniaków odmian ziemniaka wyhodowanych w HZPC Holandii na polskim rynku. Ponadto, dbamy o ochronę prawną odmian HZPC na tym rynku. Aby zaspokoić potrzeby klientów w wielu sektorach rynku, HZPC wdraża i promuje nowe odmiany.

Ziemniaki przyszłości.

Nasze odmiany są dostosowane do różnych segmentów rynku, takich jak rynek: tradycyjny, detaliczny, ziemniaków mytych, frytek, chipsów, czy ziemniaków obieranych i opracowywane we współpracy z licznymi, profesjonalnymi hodowcami. Rozbudowany plan hodowli kładzie nacisk na jakość, wielkość plonu, odporność na choroby oraz odpowiednią charakterystykę odmian. Aby wprowadzić odmianę na rynek, HZPC posiada wiele poletek doświadczalnych i pokazowych, zlokalizowanych w wszystkich obszarach klimatycznych.

Profil działalności.

Kluczowy zakres działalności HZPC to budowa, produkcja oraz wprowadzenie na rynek sadzeniaków ziemniaka.

Przedsiębiorstwo jest jedną z największych firm w branży sadzeniaków ziemniaka na świecie.

Posiada oddziały zlokalizowane w krajach europejskich – Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Portugali, Włoszech, Niemczech, Polsce, Rosji, Finlandii, jak również Kanadzie i Argentynie.

HZPC w Polsce współpracuje z 25 producentami sadzeniaków. Znajdują się oni na północy Polski (na Pomorzu, co wynika z panujących tam najbardziej dogodnych warunków do reprodukcji sadzeniaków ziemniaka)

Naszą misją jest zaopatrzenie rynku w najlepszej jakości sadzeniaki oraz przekazanie wiedzy „know-how” . Staramy się, aby nasze odmiany przyczyniły się do zwiększenia rentowności produkcji na polach produkcyjnych oraz zaspokajały potrzeby nowoczesnych rynków, jak również zadowalały gusta konsumentów.

Odmiany…

HZPC oferuje szeroką paletę odmian odpowiednich dla każdego sektora rynku. Posiadamy ponad 70 specyficznych odmian HZPC, które zaspokajają potrzeby zarówno rynku sprzedaży bezpośredniej, jak również wymagania przemysłu przetwórczego. Nasze odmiany charakteryzują się wieloma cechami, i mogą być uprawiane dla różnych celów, przy różnych warunkach uprawy, na różnych glebach oraz wielu strefach klimatycznych.

Syngenta Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Szamocka 8; 01-748 Warszawa

Syngenta od ponad 15 lat oferuje polskim producentom innowacyjne produkty, które pomagają zwiększać wydajność upraw w sposób przyjazny dla środowiska. Jako liderzy na rynku posiadamy w swojej ofercie szerokie portfolio produktów, obejmujące: herbicydy, fungicydy, insektycydy, zaprawy nasienne, nasiona oraz materiały wyjściowe do dalszej produkcji. Profesjonalne programy, wspierające uprawę oraz doradztwo na miejscu produkcji to elementy kompleksowego podejścia do procesu produkcji. Wspieramy producentów warzyw i owoców w ich staraniach o zwiększanie plonu i pomagamy im w zwalczaniu szkodników oraz chorób atakujących uprawy. Nasze portfolio sprawdzonych od lat i skutecznych produktów regularnie uzupełniamy o dziesiątki nowych preparatów i odmian, które na bieżąco pozwalają rozwiązywać problemy pojawiające się w uprawach czy spełniać oczekiwania producentów.


PARTNERZY

Adama Polska Sp. z o.o.

Adres: ul Sienna 39; 00-121 Warszawa

ADAMA to firma globalna o międzynarodowym charakterze. Jako światowy lider wśród producentów środków ochrony roślin oferujemy szeroką gamę produktów, które zapobiegają powstawaniu strat w plonach. Prawie 70 lat działalności pozwoliło nam wypracować najwyższe standardy w dziedzinie wiedzy rolniczej, naszych technologii chemicznych, kontroli jakości, poszanowania norm ochrony środowiska, innowacyjności i znajomości procedur rejestracji produktów. ADAMA na całym świecie zatrudnia około 4300 pracowników. Naszym zadaniem jest upraszczanie pracy rolników poprzez dostarczanie prostych rozwiązań najwyższej klasy. Rolnicy na całym świecie doceniają nasze rozwiązania, uczciwość, profesjonalizm i niezawodność.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Consultingowe ADOB Sp. z o.o. Sp.k.

Adres: ul. Kołodzieja 11; 61-070 Poznań

PPC ADOB – międzynarodowa marka, polskie korzenie. Firma  ADOB, lider produkcji nawozów dolistnych, oferuje szeroką gamę innowacyjnych nawozów dostosowanych do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Oprócz produktów własnych pod marką ADOB, od roku 1991 firma współpracuje z marką BASF, tworząc sprecyzowaną ofertę nawozów dolistnych Basfoliar®. Nawozy firmy PPC ADOB są eksportowane do 81 krajów świata. Jako jedyni na świecie posiadamy w swojej ofercie biodegradowalny chelat IDHA oraz HBED. Fakt ten zapewnił firmie pozycję jednego z największych dostawców nawozów dolistnych w skali globalnej. Ponadto spółka już w roku 2009 została największym dostawcą azotanu magnezu. Profesjonalne, innowacyjne zaplecze produkcyjne, ciągłe badania nad udoskonalaniem składu produktów oraz nieustanna kontrola jakości to nie koniec priorytetowych działań spółki. Każdemu działaniu firmy towarzyszy aspekt ekologiczny, który stanowi nieodłączny element budowania jej filozofii. Przedsiębiorstwo jest członkiem International Zinc Association, stowarzyszenia zajmującego się wpływem mikroelementu cynku na dietę ludzi w siedmiu krajach świata.  Działania te zaowocowały zdobyciem przez nawóz ADOB 2.0 Zn IDHA tytułu Innowacyjny Produkt Rolniczy 2015. Kontynuując innowacje na rynków nawozów w 2016r. ADOB wprowadził na rynek ADOB Ca IDHA – dolistny  nawóz wapniowy w formie chelatu o lepszej przyswajalności niż tradycyjne nawozy wapniowe.

Arysta LifeScience Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Przasnyska 6B; 01-756 Warszawa

Arysta LifeScience  to jedyny na rynku dostawca wszystkich kategorii produktów do ochrony, poprawy jakości i plonowania roślin. W ofercie Arysta LifeScience Polska znajduje się  ponad 60 preparatów, które tworzą kompletny i wzajemnie uzupełniający się asortyment tradycyjnych środków ochrony roślin: herbicydów, fungicydów i insektycydów, zapraw nasiennych oraz biologicznych środków ochrony, biostymulatorów i adiuwantów.

Arysta LifeScience provides modern, progressive solutions for sustained crop production. We develop and market a unique portfolio of seed treatment, crop protection and biosolutions products optimized for both specialty and arable crops. Arysta LifeScience aspires to be known and respected as a company that sets new standards in crop production by applying bioscience in agriculture.

BASF Polska Sp. z o.o.

Adres: Al. Jerozolimskie 154; 02-326 Warszawa

O BASF Crop Protection

Wraz z szybką rosnącą populacją, świat jest coraz bardziej zależny od naszej zdolności do rozwoju i utrzymania zrównoważonego rolnictwa i zdrowego środowiska. By takie działania były możliwe, dział BASF Crop Protection współpracuje z rolnikami, doradcami rolniczymi, specjalistami ds zwalczania szkodników i innymi. Dzięki tak szerokiej współpracy, BASF jest w stanie utrzymać aktywny rozwój w dziedzinie R&D, innowacyjne portofolio produktów i usług, zespoły ekspertów w laboratoriach i w terenie, a wszystko w celu wsparcia swoich klientów w osiąganiu sukcesów biznesowych. W 2016 roku dział BASF Crop Protection osiągnął sprzedaż na poziomie ponad 5,6 mld. W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.agro.basf.pl oraz naszego profilu w mediach społecznościowych. BASF Crop Protection w Polsce posiada 4 Centra Kompetencyjne: w Pągowie, Jarosławcu i Gurczu oraz sad doświadczalny w Skowronkach. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszych Centrów Kompetencyjnych, w których  można sprawdzić efekty działania naszych produktów.

Bayer CropScience Sp. z o.o.

Adres: Al. Jerozolimskie 158; 02-326 Warszawa

Bayer: Science For A Better Life Bayer to międzynarodowa firma działająca w obszarach Life Science: ochrony zdrowia oraz rolnictwa. Bayer jest liderem w zakresie ochrony roślin i biotechnologii. Oferuje kompletne programy ochrony upraw, oparte o pełną paletę środków ochrony: od preparatów stosowanych jeszcze przed wschodami, do aplikowanych już po zbiorach. Bayer zajmuje wiodąca pozycję na rynku insektycydów, herbicydów, fungicydów i zapraw nasiennych. Proponowane programy ochrony pozwalają rolnikom efektywnie planować prowadzenie upraw. Dalsze informacje: http://www.bayer.com.pl/ , http://agro.bayer.com.pl/

Bejo Zaden Poland Sp. z o.o.

Adres: Konotopa ul. Rajdowa 40; 05-850 Ożarów Mazowiecki

Bejo jest wiodącą firmą w hodowli, produkcji i sprzedaży nasion warzyw gruntowych. Nasz asortyment obejmuje ponad 1200 odmian spośród 50 gatunków. Bejo jest międzynarodową firmą rodzinną oferującą pełen asortyment warzyw na wszystkie rynki we wszystkich strefach klimatycznych. Produkty Bejo trafiają do ponad 100 krajów dzięki globalnej sieci firm Bejo i dedykowanych dystrybutorów. Praca ponad 1700 pracowników zapewnia jak najlepszą jakość obsługi i nasion. Wspólnie z klientami i partnerami Bejo intensywnie bada możliwości rynkowe, aby opracować najlepsze odmiany z których uzyskuje się zdrowe, pełne smaku plony o wyrównanym wzroście.

Belchim Crop Protection Poland Sp. z o.o.

Adres: ul. Sienna 82; 00-815 Warszawa

Firma Belchim działa już 30 lat na światowych rynkach. W Polsce od 8 już lat jest dostawcą uznanych rozwiązań w ochronie roślin, zarówno w uprawach polowych jak i ogrodniczych. W niemal każdym sezonie wprowadzane są nowe produkty lub rejestrowane są nowe zastosowania. W ochronie ziemniaków, poza wieloma uznanymi i szeroko już stosowanymi fungicydami jak Ranman Top, Valis M czy Kunshi, ostatnio zarejestrowaliśmy fungicyd Narita (czysty difenokonazol) do zwalczania alternariozy. Obecnie możemy już polecać kompletną ochronę fungicydową ziemniaków (również zaprawę Moncut). Zapraszamy na nasze stoisko i poletka po szczegółowe informacje.

Biocont Polska Sp. z o.o.
Adres: ul. Stefana Jaracza 24/38; 31-215 Kraków

Biocont Polska jest dystrybutorem produktów do biologicznej i integrowanej produkcji rolniczej i ogrodniczej.  W ofercie znajdują się biologiczne środki ochrony roślin, m.in. Novodor  S.C. (biologiczny środek ochrony roślin do zwalczania larw stonki ziemniaczanej), Dipel WG,  adiuwant WETCIT, pożyteczne organizmy do zwalczania szkodników, nawozy dolistne, preparaty mikrobiologiczne; RhizoVital,  Rizocore, FREE N 100, FREE PK, produkty pomocnicze; tablice lepowe, pułapki feromonowe. Firma oferuje również fachowe doradztwo i pomoc w zakresie diagnozowania i zwalczania szkodników i chorób roślin oraz metod zapobiegania ich występowaniu.

Caithness Potatoes Ltd

Adres: 26 York Place Perth; PH2 8EH Scotland

Caithness Potatoes Ltd jest firmą sadzeniakową założoną w Wielkiej Brytanii, działająca w wielu miejscach na świecie. Jej początek sięga lat 80-tych poprzedniego wieku i w tej chwili jest prowadzona przez drugie pokolenie właścicieli. Odmiany Caithness Potatoes mają duży udział w rynku ziemniaka w krajach śródziemnomorskich, Australii, Kanadzie i Afryce Południowej oraz w Wielkiej Brytanii. W 2010 roku powstała firma córka w Holandii i stąd firma rozwija się na północno- zachodnią i wschodnią Europę. Od kilku lat nasze odmiany w dużym sukcesem są uprawiane również w Polsce. Odmiany firmy Caithness to : Nadine, Harmony, Libertie, Osprey, Bute, Marcelle, Jubilee, Cammeo, Divaa.

Caldena Sp. z o.o. Sp.k.

Adres: ul. Ks. Skorupki 5; 00-546 Warszawa

Wyznaczamy standardy w nawożeniu

Firma CALDENA® oferuje nowoczesne produkty dolistne marki Agravita  i najwyższej jakości granulowane nawozy mineralne marki MacroSpeed®, będące odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania plantatorów. Nawozy firmy CALDENA® produkowane są głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej, co gwarantuje dostęp do najnowocześniejszych metod technologii produkcji i najwyższą ich jakość. CALDENA® posiada w swojej ofercie szeroką gamę nawozów dolistnych Agravita®, których skuteczność została potwierdzona na plantacjach doświadczalnych Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych (COBORU). Produkty marki Agravita® i MacroSpeed® oparte są na solidnym fundamencie, tworzonym na bazie wiedzy, praktyki oraz nowoczesnych technologii.

Cora Seeds

Adres: WWL-Solutions Polska Sp. z o.o. Biskupice 38A;  32-095 Iwanowice

CORA SEEDS to włoska spółka rodzinna. Nasz zespół posiada ponad 60 lat doświadczenia w ogrodnictwie w zakresie nasion do profesjonalnej produkcji warzyw, zarówno w kraju jak i za granicą.

Firma koncentruje się na badaniach, hodowli, produkcji i wprowadzaniu do obrotu szerokiej gamy nasion takich jak cebula, ‘baby leave”, pomidory odmiany niesamokończącej się do tuneli oraz do uprawy polnej, pomidory odmiany samokończącej się na rynek świeżych owoców i warzyw oraz do przetwórstwa, melony, arbuzy, papryka, koper włoski a także seler naciowy.

Siedziba firmy CORA SEEDS znajduje się w Cesena, w jednym z największych obszarów produkcyjnych nasion warzyw na świecie. W Cesena i okolicach mieszczą się nasze biura, magazyny, szklarnie a także ośrodek badawczy, które są wykorzystywane do przeprowadzania badań, prowadzenia hodowli oraz oceny jakości. Tam też znajdują się demonstracyjne działki naszych nowo opracowanych odmian. Specjalny zespół hodowców zajmujący się doborem linii i tworzeniem nowych hybryd na rynki lokalne i międzynarodowe jest odpowiedzialny za ciągły rozwój naszej genetyki. Współpraca zespołu hodowców z biotechnologiem zapewnia wykorzystanie najnowszych odkryć biotechnologicznych w celu doskonalenia genetyki nowo powstałych odmian.

DuPont Poland Sp. z o.o.

Adres: ul. Postępu 17B; 02-676 Warszawa

Firma DuPont to znany polskim rolnikom od ponad 40 lat producent środków ochrony roślin. W naszej ofercie znajdują się: środki do zwalczania chwastów, wśród których najbardziej znane to: Glean®, Granstar®, Chisel®, Safari® i Titus®, środki do ochrony roślin przed chorobami: Wirtuoz®, Talius®Acanto® , w tym specjalnie do ochrony ziemniaka: Curzate® Top oraz Tanos® . Wśród insektycydów szczególnie polecamy: Coragen®, Steward®, Avaunt®Od kilku lat firma DuPont prowadzi szeroko akcję STOP DLA NIELEGALNYCH ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN, mającą na celu uświadomienie rolnikom oraz dystrybutorom jakie zagrożenie niesie ze sobą korzystanie z produktów o niewiadomym pochodzeniu.

Enza Zaden Poland Sp. z o.o.

Adres: ul. Wąwozowa 29; 02-796  Warszawa

Enza Zaden jest międzynarodową firmą hodowlaną, rozwijającą w sposób racjonalny i  innowacyjny hodowlę odmian warzyw. Produkujemy i sprzedajemy nasiona tych odmian na całym świecie.
Z jasną wizją i wyborem własnego kierunku. Jako niezależna firma skupiamy się na stabilnym wzroście i  ciągłości w długiej perspektywie .Opracowujemy innowacyjne odmiany warzyw, produkujemy i sprzedajemy nasiona na całym świecie. Nasze działania hodowlane skupiają się na ponad dwudziestu odmianach warzyw, obejmujących między innymi pomidor, słodką paprykę, sałatę, ogórek, kalafior, cebulę i melon. Nasze warzywa są kupowane i konsumowane na całym świecie.  Są bardzo doceniane przez plantatorów, handlowców i konsumentów.Od ubiegłego roku Enza Zaden powiększyła ofertę asortymentową m. in. o kapustę białą, pekińską, cebulę, podpisując umowę dystrybucji nasion z firmą Takii w Polsce.

Hazera Poland Sp. z o.o.

Adres: ul. Marywilska 34/I; 03-228 Warszawa

Hazera należy do światowej czołówki w dziedzinie hodowli i produkcji nasion mieszańcowych odmian warzyw. Już od ponad 70 lat współpracuje z producentami warzyw i rozsad oraz dystrybutorami nasion na całym świecie. Dzięki doświadczeniu w hodowli oraz najnowocześniejszym technologiom, Hazera jest liderem wśród hodowców odmian takich gatunków, jak pomidor, cebula, ogórek, papryka, rzodkiewka, melon czy kapusta. Siedziba znajduje się w Izraelu i Holandii, a filie w 12 krajach, między innymi w Hiszpanii, Turcji, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, czy Stanach Zjednoczonych. Firma dysponuje również rozległą siecią dystrybucyjną, obsługującą ponad 100 krajów. Hazera wchodzi w skład Grupy Limagrain, międzynarodowej organizacji z siedzibą we Francji. Grupa Limagrain specjalizuje się w hodowli odmian warzyw i roślin rolniczych oraz w produktach zbożowych. Pion nasion warzyw Grupy Limagrain jest drugą co do wielkości firmą na świecie w tej branży.

ICL Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Puławska 469; 02-844 Warszawa

Firma ICL, producent innowacyjnego nawozu z otoczkowanym azotem Agromaster E-Max, dostarcza nawozy do kompleksowego zasilania upraw. Oferujemy znane i poszukiwane nawozy do fertygacji: Solinure, Agrolution i PeKacid, nawozy dolistne: Agroleaf Power, Agroleaf Crop i Agroleaf Liquid. Bogata oferta umożliwia naszym doradcom opracowanie indywidualnych, optymalnych zaleceń nawozowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb gospodarstw. Nasze nawozy znajdują zastosowanie w uprawie warzyw pod osłonami i w gruncie, drzew i krzewów owocowych (truskawki, borówka wysoka i in.), a także upraw polowych (zboża, rzepak, ziemniaki).

Intermag Sp. z o.o.

Adres: Al. 1000-lecia 15G; 32-300 Olkusz

INTERMAG sp. z o.o. należy do największych w Europie Środkowo-Wschodniej producentów nawozów dolistnych i biostymulatorów dla profesjonalnego rolnictwa i ogrodnictwa, a także produktów prozdrowotnych dla zwierząt. Flagowe marki w sektorze uprawy roślin to mineralne stymulatory wzrostu TYTANIT i OPTYSIL, wieloskładnikowe nawozy dolistne PLONVIT oraz linia chelatów nawozowych MIKROCHELAT w postaci ultragranulatu. W 2016 r. firma rozpoczęła rozwój nowej grupy produktów opartych o pożyteczne mikroorganizmy –seria BACTIM.

Kees Broersen Żaden Sp. z o.o.

Adres: Broniewek 32; 88-200 Radziejów

Kees Broersen Zaden jest holenderską firmą nasienną, specjalizującą się w hodowli odmian, oraz produkcji nasion warzyw. Nasz materiał siewny produkujemy na terenie całego świata w najdogodniejszych warunkach klimatycznych dla danej odmiany. Oferujemy nasiona warzyw do upraw polowych, o różnym okresie wegetacji oraz przeznaczeniu, są to odmiany : cebuli, marchwi, kapusty, buraka ćwikłowego, pora, kalafiora, ogórka. Odmiany przez nas polecane były i są testowane w polskich warunkach klimatycznych i glebowych przez Instytut COBORU w Słupii Wielkiej. Dystrybucja naszych nasion odbywa się poprzez sieć punktów sprzedaży na terenie całej Polski, a także bezpośrednio w głównej siedzibie firmy. Naszych klientów staramy się obsłużyć w jak najszybszym terminie, czyli w ciągu 24h, najczęściej za pośrednictwem firm kurierskich.

Monsanto Polska Sp. z o.o.

Adres: Domaniewska 49; 02-672 Warszawa

Monsanto Polska Sp. z o.o. to lokalny oddział amerykańskiego lidera w dziedzinie nowoczesnego rolnictwa i biotechnologii. Czerpiąc z ponad 100-letniego doświadczenia firmy obecnej na kontynentach całego świata, z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku od 1995 roku. Monsanto to globalny lider rynkowy branży rolniczej, specjalizujący się w takich obszarach jak biotechnologia, hodowla odmian roślin uprawnych (rolniczych i ogrodniczych) oraz środków ochrony roślin. Marka Seminis, to odmiany warzyw, które od lat wpływają na kształt produkcji ogrodniczej na świecie. Odmiany osiągające wysokie plony w połączeniu z doskonałą jakością są wizytówką Seminis. 

Plantico Zielonki Sp. z o.o.

Adres:  ul. Parkowa 1a  Zielonki Parcele; 05-082 Stare Babice

Polska firma hodowlano-nasienna z wieloletnią tradycją. Oferujemy szeroki asortyment nasion warzyw, kwiatów i ziół, w tym wiele odmian własnej hodowli, w firmowych opakowaniach, dla odbiorców hurtowych i detalicznych oraz producentów wielkotowarowych. Nasza działalność obejmuje również produkcję materiału szkółkarskiego. Firmowe Centrum Ogrodnicze Bronisze (Szkółka Bronisze) oferuje szeroki asortyment roślin oraz artykułów ogrodniczych. Specjalizujemy się w produkcji materiału szkółkarskiego liściastego i iglastego w bardzo atrakcyjnych cenach. Kierunkiem rozwoju szkółki jest produkcja drzew liściastych z gruntu i w pojemnikach do nasadzeń miejskich.  Gwarantujemy wysoką jakość, pewność odmianową i atrakcyjne ceny.

Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Polan Sp. z o.o.

Adres: ul. Rydla 53/55; 30-130 Kraków

Jedna z największych firm hodowlano-nasiennych w Polsce. Asortyment obejmuje nasiona warzyw, kwiatów (w tym ok. 250 własnych odmian), a także nasiona ziół, traw, rolne, cebulki i kłącza kwiatowe, kwalifikowany materiał nasadzeniowy czosnku ozimego i jarego oraz narzędzia ogrodnicze, nawozy, podłoża ogrodnicze i środki ochrony roślin. Stosujemy inkrustacje, otoczkowanie i kalibrowanie nasion. Na rynek hobby oferujemy atrakcyjne serie-oprócz serii podstawowej także nasiona na taśmie z folii wodo-rozpuszczalnej, otoczkowane, inkrustowane, exclusive i nasiona na kiełki. Polecamy także cebulę dymkę z naszej produkcji

PWiZBiIG Bio-Gen Sp. z o.o.

Adres: ul. 1-go Maja 26; 46-100 Namysłów

Bio-Gen polski producent biopreparatów opartych na bazie namnażania i utrwalania mikroorganizmów:
preparaty dla gleby i roślin:
           SUPERPLON K stymulator wzrostu,

           BIOGEN REWITAL poprawiający właściwości gleby
           Krio-Flor zwiększający odporność roślin na przymrozki
           GUARD zwiększając odporność na choroby
           Nematado Biocontrol zwiększający odporność roślin na porażenie nicieniami
           Rhizobium do zaprawiania roślin motylkowych
probiotyki – dla wszystkich grup zwierząt
zakiszacz Bakto-Silage gwarantujący prawidłowe zakiszanie
bioutylizatory BIOSAN – preparaty do higienizacji obór, chlewni, kurników, szamb.

Sakata Vegetables Europe SAS

Adres: Domaine de Sablas Rue Jean Moulin; 30620 Uchaud France

Firma Sakata powstała w 1913 roku i od samego początku swojej działalności skupia się na pracach badawczo-hodowlanych, prowadząc doświadczenia i dystrybucję nasion. Dzięki wytrwałości w dążeniu do celu, nasze osiągnięcia stanowią cenny wkład w ogólnoświatowy rozwój systemu produkcji żywności, począwszy od produkcji nasion, poprzez uprawę, proces przetwórczy, aż po spożycie. W ponad stuletniej już historii firma rozwinęła swoją działalność na całym świecie. Sakata posiada swoje siedziby w 5 najważniejszych regionach świata oraz liczne przedstawicielstwa i biura handlowe w Japonii, Północnej i Południowej Ameryce, a także na Bliskim Wschodzie w Europie i Afryce. Nasze odmiany cieszą się dużym zainteresowaniem w ponad 90 krajach na terenie EMEA (Europe, Middle East, Africa).Od 1999 roku mamy przyjemność gościć na polskim rynku. Polska komórka Sakata Vegetables Europe wywodzi się bezpośrednio z oddziału we Francji, w którym mieści się stacja badawcza oraz główne przedstawicielstwo firmy na Europę.

SAKATA SEED CORPORATION to firma oddana hodowli, produkcji i dystrybucji szerokiej gamy nasion warzyw i kwiatów wysokiej jakości, które mają służyć wszystkim nabywcom żywności, od producentów po konsumentów. Wśród zasługujących na uwagę różnorodnych produktów, które wprowadziliśmy na rynek znajdują się brokuł Parthenon F1 i pomidory Mini Star F1. Innowacja stanowi podstawę naszych działań.

„Spójnia” Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze sp. z o.o.

Adres: ul. Lipowa 22 Nochowo; 63-100 Śrem

„SPÓJNIA” Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Spółka z o.o. z siedzibą w Nochowie to firma hodowlano-nasienna ze 100-letnią tradycją., która zajmuje się głównie hodowlą twórczą i zachowawczą roślin warzywnych, produkcją materiału siewnego  oraz konfekcjonowaniem i sprzedażą nasion warzyw, kwiatów i ziół. Produkty „Spójni” zostały wyróżnione m/innymi godłem „Najlepsze w Polsce” oraz „Jakość Roku 2016”.

Timac Agro Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Kasztanowa 4 Niepruszewo; 64-320 Buk

Timac Agro Polska jest firmą należącą do francuskiej grupy kapitałowej Roullier, która od 11 lat działa także na rynku polskim. Głównym obszarem naszej działalności jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań związanych z odżywianiem roślin i zwierząt na rzecz zrównoważonego rolnictwa. Naszym niewątpliwym atutem jest fakt, iż w produkcji nawozów i produktów zootechnicznych wykorzystujemy naturalne, aktywne molekuły pozyskiwane z alg morskich. Są one efektem wieloletnich badań naszych specjalistów z działu Badań i Rozwoju, od roku realizowanych w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów badawczych na świecie. Gama specjalistycznych produktów oferowanych przez Timac Agro Polska została przygotowana z zachowaniem troski o najwyższą jakość, a także bezpieczeństwo konsumentów oraz środowiska naturalnego. Każdego dnia zespół naszych doradców dociera do ponad 500 rolników i hodowców na terenie całego kraju, pomagając im sprostać rosnącym wymaganiom rynkowym. Współpraca z licznymi gospodarstwami jest dla nas cennym źródłem inspiracji i stałej motywacji w poszukiwaniu nowych rozwiązań, służących polskim producentom. Nasze główne produkty to nawozy granulowane z gamy Eurofertil TOP, Eurofertil PLUS, N-PRCESS oraz mikronawozy (Physiostrat, Pinkstart) i nawozy płynne z gamy Fertiactyl i Fertileader oraz Maxifruit i Brio. W tym roku w naszej ofercie pojawiły się nowe mikrokrystaliczne nawozy do fertygacji upraw specjalnych (sady, jagodniki, warzywa) z gamy KSC PHYT-actyl.

Yara Poland Sp. z o.o.

Adres: ul. Malczewskiego 26; 71-612 Szczecin

Yara Poland zapewnia najwyższej jakości rozwiązania dla rolnictwa w postaci szerokiej gamy nawozów mineralnych.  W swojej ofercie posiadamy: nawozy azotowe typu YaraBela EXTRAN 27, YaraBela SULFAN, nawozy wieloskładnikowe przedsiewne i pogłówne typu YaraMila NPK, nawozy fosforowe oraz wysoko skoncentrowane mikroelementowe nawozy dolistne typu YaraVita. Proponujemy pełne programy nawożenia ziemniaków, oparte na potrzebach konkretnego pola z uwzględnieniem zapotrzebowania konkretnych odmian. Na rynku polskim jesteśmy obecni 26 lat i oprócz szerokiej oferty produktowej, wspieramy rodzimych plantatorów naszą specjalistyczną wiedzą, doświadczeniem i doradztwem w zakresie odżywiania różnego rodzaju upraw.


PATRONI MEDIALNI

Agro Wydawnictwo Sp. z o.o.

Adres: ul. Bajkowa 4; 62-002 Suchy Las

Agro Wydawnictwo jest wydawcą miesięcznika Agro Profil, który charakteryzuje się specjalistyczną wiedzą rolniczą, w obszarach uprawy oraz techniki rolniczej. Nasi specjaliści, przywiązują ogromną wagę do przekazywania rzetelnych informacji oraz tematów związanych z aktualnymi problemami. Podchodzimy do rolnictwa z pasją. W ofercie oprócz magazynu Agro Profil, mamy również Program Ochrony Roślin Rolniczych 2017, Zeszyt Zabiegów Ochrony Roślin, Zboża, Rzepak. Zapraszamy do wizyty na naszym stoisku i zapoznania się z całą ofertą oraz odwiedzenia nas na stronie www i FB.

Pierwszy Portal Rolny PPR.pl

Adres: ul. Małopolska 48; 54-032 Wrocław

Pierwszy Portal Rolny, ppr.pl to serwis informacyjny, który od 2000 roku jest jednym z największych portali w Polsce.  PPR.PL polskiemu rolnictwu oferuje szybkie, codzienne informacje w zakresie agro: ustawodawstwa, przepisów prawa, programów pomocowych, dotacji, ubezpieczeń, wydarzeń politycznych oraz zagadnień gospodarczych i rynkowych. PPR.PL to lider w produkcjach TV i video i laureat I miejsca w konkursie „Teraz Internet”. Statystyki notują do 320 000 wizyt UU miesięcznie. Zapraszamy do współpracy.

Nasze Radio 104,7 FM

Adres: Rynek 14; 98-200 Sieradz

Nasze Radio rozpoczęło swoją działalność 18 listopada 1996 r. Stacja obecnie nadaje na 104,7 FM w zasięgu 60 km od nadajnika usytuowanego na Elewatorze między Sieradzem i Zduńska Wolą. Docieramy do ok. 500 tys. odbiorców, słuchać można nas także w internecie na www.nasze.fm. Przez 20 lat nieustannie zmieniamy się dla naszych Słuchaczy, jesteśmy z nimi i dla nich. Organizujemy imprezy, targi, koncerty.

Dziennik Łódzki

Adres: Polska Press Sp. z o.o. ul. Domaniewska 45; 02-672 Warszawa

Dziennik Łódzki  jest największą i najstarszą gazetą regionu łódzkiego. Ukazuje się od 1884 roku, od poniedziałku do soboty i jest najchętniej czytanym dziennikiem województwa łódzkiego. Ma 11 redakcji lokalnych i jest gazetą o charakterze publicystyczno-informacyjnym. Stawia na praktyczność przekazywanych informacji.

Agrotechnika

Adres: Hortpress Ltd ul. Wołoska 7; 02-675 Warszawa

Agrotechnika, dawna Agrochemia, jest ogólnopolskim miesięcznikiem, ukazującym się od 1961 roku. Z założenia czasopismo ma charakter poradnikowy, stanowiący dla czytelnika – rolnika – pomoc w racjonalnym prowadzeniu gospodarstwa. Zakres tematyczny publikowanych artykułów uznanych autorów z wyższych uczelni rolniczych i instytutów branżowych obejmuje zagadnienia dotyczące   uprawy roli, nawożenia i ochrony roślin. W dziale techniki rolniczej są prezentowane nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne maszyn i ciągników rolniczych oraz nowoczesne technologie stosowane w produkcji roślinnej.  Część merytoryczną czasopisma uzupełniają relację z krajowych i zagranicznych targów i wystaw rolniczych oraz pokazów polowych.

Tygodnik Poradnik Rolniczy

Adres: ul. Metalowa 5; 60-118 Poznań

 Tygodnik Poradnik Rolniczy największe branżowe czasopismo rolnicze. Co tydzień na łamach publikujemy porady dotyczące ekonomii, uprawy roślin, produkcji zwierzęcej i techniki rolniczej. Zamieszczamy aktualne informacje o cenach płodów rolnych i środkach produkcji. Podpowiadamy jak starać się o dopłaty, przypominamy o terminach składania wniosków.  Służymy pomocą redaktorów i redakcyjnych prawników, którzy naszym Czytelnikom wyjaśniają wszelkie zawiłości związane z funkcjonowaniem gospodarstwa.

Warzywa i Owoce Miękkie

Adres: Polskie Wydawnictwo Rolnicze sp. z o.o. ul. Metalowa 5; 60-118 Poznań

Miesięcznik „Warzywa i Owoce Miękkie” to specjalistyczne czasopismo skierowane głównie do producentów warzyw, ale także do plantatorów owoców jagodowych. W każdym numerze czasopisma nasi redakcyjni eksperci udzielają porad dotyczących m.in. zabiegów agrotechnicznych, ochrony roślin i doboru odmian. Prezentujemy również nowości techniczne, relacje z imprez branżowych, trendy rynkowe i doświadczenia praktyków.

W Nowej Roli

Adres: ul. Północna 27/29; 91-420 Łódź

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego wspólnie z firmą Sam-Rol Sp z o. o. oraz przy współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych “TUW” wydaje, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród rolników, miesięcznik „W NOWEJ ROLI”. Gazeta wydawana jest od 2011 roku (nakład 10 000 egzemplarzy) i dociera do mieszkańców wszystkich powiatów w województwie łódzkim, lokalnych samorządów, instytucji związanych z rolnictwem, a także firm około rolniczych. Na łamach miesięcznika podejmowana jest tematyka gospodarcza, społeczna, edukacyjna. Przede wszystkim jednak redakcja skupia się na informacjach istotnych dla rolników, ich rodzin, rolniczych społeczności. Informuje Czytelników o zmianach w ustawodawstwie (Sejm RP), o działaniach Copa Cogeca, Parlamentu Europejskiego, MRiRW. Skupia się m.in. na nowościach w rolnictwie – współpraca z COBORU Stacją Doświadczalną Oceny Odmian w Sulejowie, promuje dobrze zarządzane gospodarstwa oraz działania lokalnych społeczności w propagowaniu tradycji i kultury wiejskiej. Artykuły i wersja elektroniczna miesięcznika zamieszczona jest na stronie internetowej: www.izbarolnicza.lodz.pl. Papierową wersję można otrzymać we wszystkich Biurach Powiatowych Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, w gminach oraz w instytucjach i firmach około rolniczych na terenie całego województwa

SPONSORZY BRANŻOWI

Agrarada Sp. z o.o.

Adres: Brzezimierz 12; 55-216 Domaniów

Mamy szczęście zajmować się tym, co lubimy najbardziej. Nasza praca to nasza pasja. Naszą największą siłą i wartością są ludzie, którzy z nami pracują. Wierzymy w odpowiedzialność naszych Współpracowników, w potencjał jaki w Nich drzemie i w to, że mogą być wizytówką i reprezentantem naszej firmy. Ich praca ma rzeczywisty wpływ na to, co dzieje się w naszej firmie. Istniejemy już 16 lat, przeszliśmy długą i niełatwą drogę, wciąż chcemy więcej i wyżej. Jesteśmy ambitni, pracowici i ciekawi świata. Korzystamy z fachowych szkoleń, uczymy się języków obcych, chcemy się rozwijać, aby móc sprostać kolejnym wyzwaniom.

Agrarada Sp. z o.o. rozpoczęła swą działalność w 1999 roku. Powołanie do życia naszej spółki miało na celu zaopatrzenie producentów rolnych w nowoczesną technikę rolniczą służącą uprawie, pielęgnacji i przechowalnictwu ziemniaka, cebuli i marchwi.

Realizując oczekiwania naszych klientów rozszerzyliśmy naszą ofertę. Obecnie znajdują się w niej nie tylko nowe i używane maszyny firmy GRIMME – od 2014 roku szczególnie polecamy kombajny do buraków GRIMME, ale również doczyszczarki do buraków KLEINE, kombajny do warzyw ASALIFT, deszczownie i motopompy FERBO, kopaczki, obcinacze i obcinarki HOLARAS, przyczepy rolnicze VAIA i PRONAR, systemy nawigacji i naprowadzania TRIMBLE, siewniki MONOSEM, sadzarki do warzyw FERRARI, podbieraki pryzm JANSEN&HEUNING. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również systemy transportujące i sortujące GRISNICH oraz technologię przechowywania ziemniaków, cebuli i warzyw TOLSMA STORAGE TECHNOLOGY.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Agriana Sp. z o.o.

Adres: ul. Główna 9; 82-224 Szymankowo

Agriana Sp. z o.o. specjalizuje się w rozmnażaniu sadzeniaków ziemniaka. Jest owocem wspólnej strategii holenderskiej hodowli ziemniaków firmy C. Meijer B.V. oraz John’a Williams prezesa Agriany. W ten sposób połączyliśmy ponad trzydziestoletnie doświadczenie w branży ziemniaczanej John’a i jego Zespołu wraz z jedną z najlepszych holenderskich hodowli ziemniaka, dobierając jak najlepsze odmiany dla polskiego rolnika oraz pomagając w wyprodukowaniu idealnego ziemniaka na polski rynek.C.Meijer B.V. jest prywatnym holenderskim hodowcą. Firma została założona w 1920 roku, zajmuje się segmentem jadalnym, frytkowym i chipsowym. Najbardziej znane odmiany z portfolio firmy to: Lady Claire, Lady Rosetta (obie odmiany chipsowe), Melody (odmiana jadalna) i Lady Anna (odmiana frytkowa).

 Agrico Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Staromiejska 7a; 84-300 Lębork

AGRICO Polska sp. z o.o.  jest spółką córką AGRICO – holenderskiej spółdzielni rolników zrzeszającą około 800 członków i produkujących ponad 360.000 ton sadzeniaków rocznie. AGRICO jest globalną firmą z siedzibą w Polsce, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Kanadzie, Francji, Kenii oraz posiadającą rozległą sieć agentów na całym świecie. Jako wiodący w Europie hodowca ziemniaków, AGRICO zaopatrywało w sadzeniaki polskich rolników już w latach osiemdziesiątych. W latach 90-tych bogaty asortyment różnych odmian AGRICO był oferowany poprzez sieć agentów. Produkty AGRICO wyróżniające się wysoką jakością okazały się bardzo popularne czego skutkiem było utworzenie w 2006r AGRICO Polska której głównym celem jest produkcja i sprzedaż sadzeniaków w Polsce dostosowanych do zmieniających się wymagań polskiego rynku.  AGRICO Polska co roku odnotowuje nie tylko wzrost produkcji ale także zadowolenia naszych klientów.

Agrico Polska to: wyspecjalizowany producent  sadzeniaków; dostawca wysokiej jakości sadzeniaków dla rolników, hurtowni, przetwórni, pakowni  i innych dystrybutorów materiału siewnego; poprzez naszą siostrzaną firmą ” AGRICO Research”  w Holandii, AGRICO hoduje nowe i innowacyjne odmiany ziemniaków dostosowując się do ciągle zmieniającego się rynku i wyznaczając nowe trendy; szeroki wybór odmian, które zaspokajają zróżnicowane preferencje konsumentów, a co ważniejsze dobrze rosną w naszym polskim klimacie; dzięki współpracy ze starannie dobranym zespołem plantatorów, możemy z powodzeniem rozmnażać  odmiany sadzeniaków zarówno dla klientów zainteresowanych odmianami konsumpcyjnymi,  sałatkowymi, chipsowymi, frytkowymi czy też skrobiowymi. AGRICO Polska będąc częścią dużej i wciąż rozwijającej się organizacji AGRICO czerpie z niej wiele korzyści by dbać o rozwój naszych klientów gwarantując im najwyższą jakość produktów.  

Agrotop – Kaczmarek

Adres: ul. Kościuszki 20b ; 63-500 Ostrzeszów

SATOR – Made by Farmers – to maszyny stworzone przez rolników dla rolników. Marka SATOR została stworzona w 2008 roku przez firmę AGROTOP – KACZMAREK jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie, dynamicznie rozwijającego się rynku rolniczego w Polsce i na świecie. SATOR to przede wszystkim maszyny polowe dla warzywnictwa, a także linie do mycia, sortowania i pakowania warzyw. Istotnym ogniwem gamy produktów SATOR są również linie do przetwórstwa warzyw i owoców np. do obierania i krojenia ziemniaków. Załoga SATOR-a dysponuje bogatym doświadczeniem oraz wysokimi kwalifikacjami, które to w połączeniu z wysokiej jakości materiałami oraz nowoczesnym parkiem maszynowym gwarantują produkty najwyższej światowej klasy. SATOR może również poszczycić wieloma sukcesami na rynkach zagranicznych. Maszyny marki SATOR znalazły uznanie klientów m.in. z Niemiec, Włoch, Austrii, Finlandii, Węgier, Rosji, Rumunii.

AVR

Adres: Meensesteenweg 545; 8800 Roeselare Belgium

Firma AVR produkuje pełen asortyment maszyn do uprawy ziemniaków oraz innych roślin okopowych i bulwiastych. Między innymi do uprawy gleby, sadzenia i obredlania, do zbioru i przechowywania. Firma AVR bvba jest belgijską firmą zatrudniającą około 130 pracowników w różnych krajach, posiada sieć 105 punktów dilerskich, a w roku 2016 osiągnęła obroty na poziomie 52 milionów euro.

Europlant Handel Ziemniakami Sp. z o.o.

Adres: Aleja Topolowa 1 Obliwice; 84-351 Nowa Wieś Lęborska

Jesteśmy przedstawicielem największej hodowli ziemniaka w Niemczech. Od ponad 20 lat sukcesywnie rozwijamy nasiennictwo naszych odmian w Polsce. Aktywnie towarzyszymy intensywnym zmianom na rynku jakościowego ziemniaka jadalnego. W dwóch własnych gospodarstwach nasiennych produkujemy sadzeniaki odmian jadalnych o wyjątkowych walorach smakowych i wysokim plonie handlowym: Vineta (Nr 1 w Polsce!) Bellarosa, Jelly, Marabel, Anuschka, Belana, Catania, Elfe, Liliana, Red Sonia, Red Fantasy i wiele innych. Oferujemy również szeroką gamę sadzeniaków odmian do przetwórstwa m.in: Tomensa, Zuzanna, Amado, Eurobravo, Eurogrande, Euroresa, Omega, Osira. O popularności naszych odmian świadczy ponad 1000 ha plantacji nasiennych w Polsce. Gwarantujemy najwyższą jakość sadzeniaków z naszej produkcji oraz zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie technologii uprawy ziemniaków. Nasze odmiany – wasz sukces

Firma Nasienna Granum Sp.J.

Adres: Wodzierady 81; 98-105 Wodzierady

Firma Nasienna GRANUM Sp.J. jest producentem i dystrybutorem kwalifikowanego materiału siewnego oraz mieszanek traw pastewnych oraz trawnikowych.
Asortyment firmy: Sadzeniaki ziemniaka; Zboża ozime i jare; Kukurydza siewna; Nasiona traw; Mieszanki traw pastewnych, gazonowych; Nasiona strączkowe; Nasiana motylkowate drobnonasienne; Mieszanki poplonowe.

Grimme Landmaschinenfabrik GmbH & Co. KG

Adres: Hunterburgerstraße 32; D49401 Damme Niemcy

                        PL63-000 Środa Wielkopolska Żabikowo 1

 Grimme to czołowy światowy producent maszyn do uprawy ziemniaka. Szeroka gama maszyn, różnorodność osprzętu, najlepsze rozwiązania techniczne gwarantujące niezawodność.

 • Sadzarki
 • Obsypniki
 • Kombajny jedno,dwu-i czterorzędowe,
 • Maszyny do przechowalni,kosze przyjęciowe,taśmy ,usypywacze pryzm,
 • Kombajny do zbioru buraków cukrowych
 • Siewniki

“Harvesting success!” – with Grimme

Grimme produce modern and advanced separating, planting, cultivation, harvest and handling equipment for the potato and beet grower. Either planter, ridging and rotary hiller, trailed or self-propelled potato harvester, 6-row self-propelled beet harvester, cleanliner and a powerful handling equipment line, we have the professional solution for you.

Hodowla Ziemniaka Zamarte Sp. z o.o. Grupa IHAR

Adres: ul. Parkowa 1 Zamarte; 89-430 Kamień Krajeński

Hodowla Ziemniaka Zamarte sp. z o.o. – Grupa IHAR jest od lat w czołówce wśród Polskich hodowli ziemniaka. Nasza historia sięga 1946 roku. Przez 71 lat stworzyliśmy ponad 100 oryginalnych odmian ziemniaka. Specjalizujemy się przede wszystkim w pracach nad odmianami z grupy bardzo wczesnych i wczesnych jadalnych, skrobiowych oraz na frytki. Szeroka gama odmian jaką dysponujemy spełni wymagania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Główne nasze odmiany to: Denar, Lord, Miłek, Michalina, Finezja, Malaga, Oberon, Kuba, Skawa oraz Rudawa.

Invest-Rol

Adres: ul. Tuszyńska 13; 97-318 Czarnocin

Invest-Rol jest firmą rodzinną z wieloletnim doświadczeniem ukierunkowana głównie na obsługę sektora rolniczego. Początek swojej działalności datuje się na rok 2003 gdzie głównym profilem przedsiębiorstwa była sprzedaż ciągników maszyn rolniczych, a także sprzedaż części zamiennych do maszyn wszystkich producentów polskich oraz zagranicznych. Z biegiem lat  Invest-Rol zdobywał doświadczenie i rozwija się nieustannie, co poskutkowało rozbudową sklepu z częściami jak i utworzenie dwóch samodzielnych oddziałów sprzedaży wyspecjalizowanych w sprzedaży ciągników i kombajnów rolniczych marki Deutz-Fahr, których jesteśmy dealerem w centralnej Polsce. Nasz profesjonalny serwis zapewnia kompleksową pomoc zarówno w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Dzięki temu eksploatacja ciągników oraz innych maszyn rolniczych będzie przebiegać sprawnie i bezproblemowo. Na chwilę obecną zakres obsługi rolniczej obejmuje sprzedaż części zamiennych, sprzedaż  i serwis maszyn rolniczych, ciągników rolniczych i sadowniczych, kombajnów zbożowych, maszyn warzywniczych, deszczowni szpulowych. Dodatkowo pomagamy w przygotowaniu wniosków strukturalnych PROW a świadczone usługi rolnicze uzupełniają oczekiwania wymagających rolników z terenu naszej działalności.

Norika Polska Sp z o.o.

Adres: ul. Sądowa 8; 74-320 Barlinek

Norika Polska Sp. z o.o. na rynku krajowym działamy od 1998 roku, jesteśmy wyłącznym przedstawicielem uznanego niemieckiego producenta sadzeniaków, firmę Norika GmbH. Od początku zajmujemy się dostarczaniem dla naszych producentów, najlepszych niemieckich odmian ziemniaków, co roku wprowadzamy nowe odmiany na rynek. W swojej ofercie mamy najlepszą na rynku odmianę jadalną, pod względem przydatności do mycia i pakowania oraz obróbki termicznej – Gala, a także wiele innych jak: Solist, Allora, Birte, Mia, Tacoma, Wega, Soraya, Alegria. Nasze odmiany nadają się również do upraw ekologicznych. W swoim katalogu posiadamy także odmiany z przeznaczeniem dla przetwórstwa na chipsy, frytki i skrobia: Terrana, Ducata, Kiebitz, Kea, Pirol, Fasan, Albatros, Jumbo, Kormoran, Mungo, Transit, Maxilla. Kupując nasze odmiany ziemniaka producent otrzymuje nie tylko „bulwę” ale również wiedzę jak ją uprawiać/pielęgnować w trakcie wegetacji oraz jak przechowywać po zbiorach.

PHU Karo Sp. z o.o.

Adres: ul. Żołnierzy AK 5/7; 55-200 Oława

Firma PHU Karo  powstała w 1999r. Od 2000r. specjalizuje się w produkcji, sprzedaży i eksporcie sadzeniaków ziemniaka. Od 2004r. jest licencjonowanym przedstawicielem na teren Polski firmy Vesa Velhartice A.S. – czeskiej hodowli odmian ziemniaka. W produkcji sadzeniaków współpracujemy z liczną grupą wyspecjalizowanych, producentów-nasienników na terenie całej Polski oraz Republiki czeskiej. Mamy w doborze wiele wysokiej jakości odmian konsumpcyjnych i skrobiowych, które zyskały uznanie na terenie Polski i  Europy. Od 12 lat produkujemy i dostarczamy kwalifikowane sadzeniaki ziemniaka skrobiowego do największych zakładów skrobiowych w Polsce. Między innymi do:  PPZ Trzemeszno sp .z o.o., WPPZ Luboń S.A., PPS „PEEPES” Łomża S.A., PPZ S.A  w Niechlowie

Oraz do wielu mniejszych zakładów produkcji skrobi oraz rolników indywidualnych.

Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o. z/s w Strzekęcinie

Adres: Strzekęcino 11; 76-024 Świeszyno

PMHZ to  wiodąca firma hodowlana w Polsce działająca na terenie województw: zachodniopomorskiego , pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Produkujemy i dostarczamy kwalifikowane  sadzeniaki  na teren Polski i zagranicę. Aktualna oferta -16 odmian jadalnych – od bardzo wczesnych do średnio późnych –  o wysokich walorach smakowych i 15 skrobiowych – od średnio wczesnych do późnych – o wysokim technologicznym plonie skrobi. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY !!!

P.H.U.P. “AGROS – WROŃSCY” Sp. z o.o

Adres: ul. Częstochowska 3; 98-337 Strzelce Wielkie

Agros – Wrońscy jest firmą z długoletnim doświadczeniem w sprzedaży i serwisowaniu ciągników oraz maszyn rolniczych. Już od ponad 26 lat zaopatruje rolników w sprzęt rolniczy oraz części zamienne. Jest autoryzowanym dealerem marki New Holland. Zna potrzeby nowoczesnych rolników, dlatego jej zadaniem jest w pełni zadowolić każdego klienta. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi i wyselekcjonowanymi partnerami oferuje wysoką jakość usług i towarów. Pracownicy firmy Agros – Wrońscy są ekspertami w branży rolniczej. Wiedzę i doświadczenie łączą z profesjonalizmem. Najlepsze rozwiązania dobierają dla każdego Klienta indywidualnie, gdyż zadowolenie Klienta jest dla nich najważniejsze.Agros -Wrońscy zapewnia kompleksowe usługi w każdym zakresie związanym z branżą rolniczą. Począwszy od sprzedaży sprzętu rolniczego poprzez serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, ubezpieczenia, formy finansowania, naprawy powypadkowe, odkup używanych maszyn rolniczych.

Pro-Vega Sp. J.

Adres: ul. Małszyce 9A; 99-400 Łowicz

Polski producent maszyn i kompletnych linii do pozbiorowej obróbki ziemniaków i warzyw korzeniowych. Produkujemy m.in.: kosze rozładunkowe, wywrotnice skrzyniopalet, zasobniki dozujące i buforowe, separatory ziemi i kamieni, myjnie bębnowe oraz myjnio-odkamieniacze, polerki, kalibrownice średnicowe i długościowe, stoły selekcyjne rolkowe, ogławiarki marchwi, napełniarki skrzyń i big-bagów, podajniki i transportery… W ofercie sprzęt o wydajności do 60t/h. Projektujemy, wykonujemy i montujemy kompletne linie technologiczne do ziemniaków i warzyw korzeniowych.

Ropa Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Przemysłowa 4 Błonie; 55-330 Miękkinia

ROPA to rodzinna niemiecka firma, która ma swoją siedzibę w miejscowości Sittelsdorf. Producent kojarzony jest z budowaniem samojezdnych kombajnów buraczanych Tiger i Panther, doczyszczarek do buraków Euro-Maus i od kilku lat kombajnów ziemniaczanych Keiler. Pierwszy samojezdny 6-rzędowy kombajn do zbioru buraków cukrowych stworzył Hermann Paintner w wieku 25 lat. Było to w roku 1972. Na jego zbudowanie potrzebował pół roku pracy. Konstrukcja została wykonana z nowych i używanych materiałów, a kombajn działa do dzisiejszego dnia. Przez dziesięć kolejnych lat maszyny do buraków były wykonywane wspólnie z firmą Holmer, która jest oddalona o 15 km od siedziby firmy Ropa. Po tym okresie Holmer zaczął sam produkować kombajny buraczane, a Paintner znalazł wspólnika o nazwisku Rockermeier i w 1986 roku założył firmę ROPA. Pod tym oznaczeniem kryją się pierwsze litery nazwisk założycieli. W ubiegłym roku firma ROPA świętowała 30 lat obecności na rynku. Ważną datą w dziejach tego rodzinnego przedsiębiorstwa było w 2012 roku przejęcie firmy WM Kartoffeltechnik, która znana była z produkcji kombajnów ziemniaczanych. Po tym wydarzeniu zaczęły się intensywne prace nad zbudowaniem nowej linii kombajnów ziemniaczanych pod nazwą Keiler 1 i Keiler 2. Fabryka zajmuje obszar ok. 17 ha, a gospodarstwo, w którym zaczęła się cała przygoda z maszynami rolniczymi ma powierzchnię ok. 200 ha. Zatrudnionych jest ok. 350 osób na stałe, 80 sezonowo, a poza tym kształci się 10 uczniów przez trzy miesiące w roku na obrabiarkach do metalu. Firma ma również własne biuro konstrukcyjne. Szacuje się, że przez 30 lat produkcji wyprodukowano ok. 3500 maszyn. Roczna produkcja jest szacowana na ok. 300 maszyn. Sprzęt z miejscowości Sittelsdorf jest oferowany na ponad 40 rynkach świata, a kolejne są poszukiwane. Najważniejszym rynkiem poza lokalnym jest Rosja, liczącym się jest Francja i Polska. Ropa ma kilka firm córek (fili) rozlokowanych w Polsce (2006 r.), Francji (2000 r.), Ukrainie (2003 r.) i dwie w Rosji (2005 r.) i Kazachstanie (2008 r.). Nowością oferowaną opcjonalnie do kombajnów ziemniaczanych Keiler będzie niebawem napęd hydrauliczny osi, pozwoli to na zbiór ziemniaków w ekstremalnie trudnych warunkach. Są też prowadzone próby sterowania automatycznego osią, która będzie reagować i się przestawiać, jak koła ciągnika.

Solana Polska Sp. z o.o.

Adres: Zduny 25 k/Łowicza; 99-440 Zduny

Solana Polska Sp. z o.o. należy do ścisłej czołówki krajowych firm z zakresu nasiennictwa ziemniaka. Już od kilkunastu lat produkujemy i dostarczamy sadzeniaki spełniające najwyższe wymagania. Spełniając oczekiwania odbiorców każdego roku poszerzamy naszą ofertę o kolejne doskonałe odmiany, wyróżniające się bardzo wysokim plonowaniem, niepowtarzalnymi walorami smakowymi, zaw. skrobi oraz przydatnością do przetwórstwa i przechowywania. Wiele z naszych odmian dzięki swoim cechom zdobyło uznanie producentów i stało się wiodącymi na rynku. Zaliczają się do nich Lilly, Satina, Red Lady, Miranda, Belmonda, Verdi, Ludmilla oraz wiele innych.Łódzki

Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A.

Adres: ul. Budy 4; 91-610 Łódź

 Spółka Akcyjna powstała w 1997r. jako inicjatywa łódzkiego środowiska kupieckiego zintegrowanego w ramach stowarzyszenia Centrum Kupiectwa będącego obecnie Spółką Akcyjną i samorządu lokalnego Gminy (Miasta) Łódź oraz pozostałych inwestorów indywidualnych.

Obecnie działalność Łódzkiego Rynku Hurtowego „Zjazdowa” S.A. jest prowadzona na powierzchni ponad 13 hektarów w tym 8 hal handlowych i dwie magazynowe, które obejmują ponad 3 hektary zabudowanej powierzchni użytkowej. W ciągu roku na terenie rynku odbywa się obrót tysiącami ton produktów dla potrzeb handlu detalicznego, gastronomii i zbiorowego żywienia. Owoce i warzywa stanowią łącznie połowę całkowitej masy towarowej Rynku Hurtowego.


WYSTAWCY

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Adres: ARiMR Biuro Powiatowe ul. Warneńczyka 1; 98-200 Sieradz

 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powstała w 1994 r. w celu  wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. ARiMR została wyznaczona przez Rząd RP do pełnienia roli akredytowanej agencji płatniczej. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych. Agencja, jako wykonawca polityki rolnej, ściśle współpracuje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głównymi beneficjentami działań realizowanych przez ARiMR są rolnicy, mieszkańcy wsi, grupy producentów rolnych, przedsiębiorcy i samorządy lokalne. ARiMR udziela też pomocy podmiotom z sektora rybackiego. Płatności bezpośrednie są głównym instrumentem wsparcia dochodów rolników w Unii Europejskiej. Polscy rolnicy zostali objęci uproszczonym systemem dopłat. Wsparcie finansowe udzielane jest proporcjonalnie do powierzchni upraw i posiadanych stad zwierząt. Systemem tym jest objętych ok. 1,4 mln rolników, kolejne 700 tys. otrzymuje z ARiMR dopłaty z tytułu prowadzenia działalności rolniczej na terenach górskich i trudnych do gospodarowania (ONW). Równolegle grupa ok.100 tys. rolników korzysta z tzw. dopłat rolnośrodowiskowych.

Agreen Poland Sp. z o.o.

Adres: Sieradzka 66; 98-275 Brzeźnio

 Agreen to przedsiębiorstwo produkujące wysokiej jakości nawozy wapniowe. Jesteśmy producentem odpowiedzialnym – własna marka obliguje nas do kontroli najwyższej jakości produktu oraz do wdrażania najwyższych standardów produkcji. Korzystając z wiedzy, doświadczenia i znajomości potrzeb naszych Partnerów – Rolników mało i wielkoobszarowych – tworzymy produkty w pełni dostosowane do ich potrzeb. Opracowany i wciąż udoskonalany proces technologii produkcji, poparty badaniami i certyfikatami, jest w stanie spełnić najwyższe oczekiwania odbiorców – naszych Partnerów – Rolników, Sadowników i Ogrodników. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wysokiej jakości produkty: Wapno jurajskie – kreda rolnicza drobno mielona; Wapno jurajskie – kreda rolnicza granulat; Dolomit jurajski – nawóz wapniowo-magnezowy drobno mielony; Dolomit jurajski – nawóz wapniowo-magnezowy granulat; Siarczan jurajski – Siarczan wapnia granulat. Gwarantujemy pewność dostaw – własna nowoczesna baza produkcyjna jest w stanie sprostać każdemu zamówieniu. Terminowość i doskonali fachowcy to dodatkowe atuty naszego wykwalifikowanego zespołu. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, dystrybutorami lub pod numerem infolinii 735 70 70 70 – gdzie chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz wskażemy najbliższy punkt dystrybucji produktów AGREEN.  Zapraszamy na naszą stronę internetową www.agreen.pl.

Agrii Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Obornicka 233; 60-650 Poznań

Agrii działa na terenie całego kraju w oparciu o sieć doradców terenowych, kilkunastu punktów sprzedaży oraz centra logistyczne. Naszym celem jest wspieranie rolników na każdym etapie ich działalności poprzez fachowe doradztwo i wysokiej jakości produkty. Umożliwia nam to kompleksowa, ekspercka wiedza, którą osiągamy dzięki stałemu inwestowaniu w badania i rozwój oraz podnoszenie kompetencji naszego zespołu.

Agrosimex Sp. z o.o.

Adres: Goliany 43; 05-620 Błędów

Agrosimex to nowoczesna firma zajmująca się dystrybucją środków ochrony roślin, nawozów i akcesoriów ogrodniczych, z ponad 26-letnią historią działalności na polskim rynku. Dzisiaj należy do elitarnego grona największych w Polsce dystrybutorów środków ochrony roślin i z sukcesami pracuje na tę pozycję w segmencie nawozowym. Aktualna oferta handlowa firmy Agrosimex obejmuje  7 tys. produktów. Wysoką jakość preparatów gwarantuje współpraca z czołowymi koncernami chemicznymi. Coraz bogatszy jest również asortyment markowych narzędzi i akcesoriów ogrodniczych.

As Crop

Adres: ul. Skryta 10/3, 60-779 Poznań

Firma AS CROP powstała w wyniku współpracy pomiędzy europejskimi MŚP wyspecjalizowanymi w branży rolniczej. Przedsiębiorstwo rozwija gamę innowacyjnych rozwiązań dla polskich rolników opierając się na ekspertyzach dostawców. Naszą wizją jest produktywne rolnictwo, które odpowiada na wyzwania żywnościowe przy poszanowaniu zdrowia ludzi i stanu środowiska.
Od tego roku, po zarejestrowaniu w Polsce, proponujemy regulator wzrostu ITCAN 270 SL do upraw cebuli i ziemniaków. Produkt, dzięki innowacyjnym składnikom oraz łatwości użycia jest szeroko stosowany we Francji, Holandii i Niemczech.

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Adres: ul. Kasprzaka 10/16; 01-211 Warszawa

 Bank BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank oferuje klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz szeroką gamę kredytów (m.in. mieszkaniowych oraz konsumenckich). Należy do jednych z największych wydawców kart kredytowych w Polsce. Przedsiębiorstwom (mikro, MŚP i korporacjom) dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym. Bank kieruje swoje usługi również do przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej. Klientom segmentu bankowości prywatnej proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku. Klienci Banku mogą również korzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego. Misją Banku BGŻ BNP Paribas jest oferowanie w sposób odpowiedzialny nowatorskich rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę. Bank jest częścią wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Bank świadczy usługi poprzez sieć oddziałów bankowych oraz stoisk bankowych w centrach handlowych na terenie całego kraju. Produkty kredytowe dostępne są również za pośrednictwem punktów w sklepach partnerskich, także w wybranych sieciach dealerów samochodów.

Bank Spółdzielczy w Błaszkach

Adres: Pl. Niepodległości 33; 98-235 Błaszki

 Bank Spółdzielczy w Błaszkach ma ponad 115 – letnią historię. Głównym celem Banku jest budowanie silnego lokalnego banku, zorientowanego głównie na obsługę sektora rolniczego.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz produktów i usług. Bank na bieżąco monitoruje potrzeby swoich klientów udoskonalając swoją ofertę produktową zarówno depozytową jak i kredytową. Bank stale rozwija kanały dostępu klientów do swoich kont.

Bank Spółdzielczy w Sieradzu

Adres: ul. Zamkowa 2; 98-200 Sieradz

Tradycja spółdzielczości bankowej w Sieradzu sięgają 1901 roku. Rozwój Banku jest efektem konsekwentnie prowadzonej przez dziesięciolecia pracy, bazującej na polskim kapitale, tradycji i doświadczeniu. Bank posiada szeroką ofertę produktową zarówno w zakresie prowadzenia rachunków jak i działalności kredytowej skierowanej dla rolników, firm oraz osób fizycznych. Bank Spółdzielczy w Sieradzu posiada swoje oddziały w Brzeźniu, Burzeninie i Wróblewie oraz 6 punktów obsługi bankowej na terenie miasta Sieradza. Bank działa na terenie powiatów sieradzkiego, poddębickiego, zduńskowolskiego, łaskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, ostrzeszowskiego, kaliskiego i tureckiego.  Solidność i bezpieczeństwo to priorytet Banku.

Bar-Gaz Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Ilona Braszak

Adres: ul. Pod Skarpą 23A; 98-200 Sieradz

Zajmujemy się dystrybucją najwyższej jakości gazu propan i propan-butan. Oferujemy gaz w butlach 11 kg i 33 kg, gaz do ogrzewania propan i propan-butan do zbiorników przydomowych oraz przemysłowych a także gaz płynny LPG. Posiadamy stałe i pewne źródła zaopatrzenia, własną bazę magazynową, cysterny do transportu gazu oraz samochody do transportu butli. Zapewniamy kompleksową i terminową realizację dostaw. Wkrótce otwarcie naszej rozlewni gazu: Smardzew 9a, gm. Wróblew.

Zapraszamy

Białuty Sp. z o.o.

Adres:  Białuty 34; 05-870 Błonie

Białuty Sp. z o.o. to Polska firma z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem w produkcji rolnej. Siedziba firmy znajduje się w Białutach k. Błonia. Uprawy prowadzimy na 500 hektarach. Jesteśmy jednym z wiodących producentów ziemniaków jadalnych i dla przetwórstwa. Oferujemy szeroki wachlarz produktów i profesjonalną obsługę. Naszymi klientami są sieci marketów, delikatesów i tradycyjnych sklepów oraz zakłady przetwórcze. Wszelkie nasze działania objęte są systemami jakości ISO , HACCP , Global Gap. Białuty Sp. z o.o. to idealny partner w biznesie. Zapraszamy do współpracy.

CMT Chojnice Sp. z o.o.

Adres: ul. Zakładowa 6; 89-600 Chojnice

Firma CMT jest jednym z producentów: naczep plandekowych, naczep wywrotek, przyczep, zabudów wszelkiego typu na podwoziach samochodów ciężarowych różnych marek, sprzętu specjalistycznego, plandek, napisów reklamowych. Produkty, które oferuje CMT posiadają homologację Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej. CMT w swojej produkcji wykazuje dużą elastyczność dopasowując wyrób do oczekiwań klienta starając się uwzględnić ich uwagi zgłaszane w trakcie eksploatacji, co ma wpływ na ciągłe ulepszanie swojego wyrobu.

Delphy

Adres: Postbus 7001: 6700 CA Wageningen

Doradztwo w uprawach ogrodniczych i rolniczych oparte na najnowszej wiedzy.

Dograne s.c.

Adres: ul. Dębowa 6h; 05-540 Uwieliny

Dograne.pl jest bezpłatnym, internetowym rynkiem współpracy rolnej z automatycznym dopasowywaniem ofert. Dograne ułatwia plantatorom i odbiorcom zgłoszenie chęci sprzedaży lub kupna ziemniaków i innych produktów rolnych z wyprzedzeniem. System wspomaga dogranie współpracy pomiędzy dopasowanymi kontrahentami na warunkach przez nich określonych.

Dom Pomocy Społecznej

Adres: ul. Armii Krajowej 34; 98-200 Sieradz

Dom Pomocy Społecznej w Sieradzu z filią w Witowie i Rożdżałach Jeżeli poszukujecie Państwo dla siebie lub bliskiej osoby miejsca gdzie można będzie godnie spędzić jesień swojego życia to serdecznie zapraszamy. Oferujemy pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym, bez względu na wyznanie i światopogląd. Tworzymy prawdziwie rodzinną i ciepłą atmosferę. Zapewniamy  fachową opiekę wykwalifikowanego personelu. Gwarantujemy sumienność w realizacji zadań wynikających z obowiązujących standardów.

Eco-Corn Sp. z o.o.

Adres: ul. Komunalna 12 Psary, 62-731 Przykona

Firma ECO-CORN Sp. z o. o. z zakładem produkcyjnym w Przykonie koło Turku zajmuje się przerobem ziemniaka na cele paszowe. Do procesu produkcyjnego używane są wszystkie odmiany ziemniaka, głównie odsort oraz ziemniaki nie nadające się do dalszego wykorzystania. Produkcja całoroczna pozwala firmie zagospodarowywać surowiec, który dedykowany jest  na cele spożywcze, paszowe oraz sadzeniaki. Pozyskanie surowca oparte jest o współpracę zarówno z dużymi sortowniami, gospodarstwami nasiennymi oraz indywidualnymi rolnikami.

F.H. Agro Jurek S.C. Krzysztof i Aneta Jurek

Adres: Sulechów 100A ; 32-010 Kocmyrzów

 Zajmujemy się kompleksowym zaopatrzeniem rolników w całą technologię do produkcji, przechowalnictwa i konfekcjonowania: cebuli, marchwi, pietruszki, pora, ziemniaków, czosnku, kapusty i innych. W swojej ofercie posiadamy maszyny firm: Dewulf-Miedema, PRO-VEGA, KMK Agro, Pro-Pak, PIM,  BASELIER i wiele innych.

Gospodarstwo Warzywniczo Przetwórcze Sławomir Wyziński

Adres: ul. Odpadki 14; 05-170 Zakroczym

 Firma Gospodarstwo Warzywniczo Przetwórcze Sławomir Wyziński zajmuję się  uprawą i przetwórstwem ziemniaków i warzyw obranych . Głównym produktem firmy jest ziemniak obrany i krojony (kostka, frytka, talarki , łódka ).Produkty nasze cieszą się zainteresowaniem w gastronomii.  Firma Sormac specjalizuje się w produkcji maszyn do obróbki marchwi, ziemniaków, cebuli, warzyw liściastych, ogórków, papryki. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się obieraczka nożowa MS-20, przeznaczona do ciągłego obierania takich produktów jak : ziemniaki, czerwone buraki, selery itp.

Grupa Producentów Rozsad Krasoń Sp. z o.o.

Adres: Piaski 32a; 97-371 Wola Krzysztoporska

Jesteśmy największym producentem rozsad warzyw szklarniowych i polowych w Polsce oraz liderem pod względem ich jakości. Rocznie sprzedajemy ponad 260 milionów sadzonek. Oferujemy rozsady: pomidora, ogórka, kapusty, kalafiora, brokułu, sałaty, selera. Sadzonki produkowane są w tackach: 150, 240, 260, 285, 300 oraz w kostce torfowej 4×4 cm. ZAPRASZAMY NA NASZE STOISKO!

Htech PL Sp. z o.o.

Adres: ul. Kołłątaja 3c; 48-100 Głubczyce

 Firma HTECH PL obecna jest na rynku pakowania warzyw i owoców od końca 2005 roku. Specjalizujemy się w projektowaniu i dostarczaniu linii do przygotowywania, sortowania i pakowania świeżych oraz mrożonych warzyw i owoców oraz innych artykułów wymagających pakowania. Zajmujemy się także dostarczaniem opakowań niezbędnych do poprawnego funkcjonowania dostarczonych przez nas urządzeń. Firma HTECH PL jest autoryzowanym dystrybutorem wielu zagranicznych przedsiębiorstw, które uzupełniają ofertę produkcyjną firmy. Firma jest w stanie zaproponować klientom kompletne rozwiązania w zakresie obróbki po zbiorze, sortowania, przetwarzania i pakowania warzyw i owoców.

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza Inagrii Sp. z o.o.

Adres: ul. Wojska Polskiego 136; 98-200 Sieradz

Oferujemy: środki ochrony roślin, nawozy rolnicze i ogrodnicze , materiał siewny zbóż, kukurydzy, rzepaku, poplonów i traw , ziemniaki sadzeniaki,  nasiona warzyw firm polskich i zagranicznych , specjalistyczne nawodnienia, agrowłókniny , folie, specjalistyczne podłoża

 • najszerszy w Polsce asortyment produktów do uprawy ziemniaka
 • najszerszy asortyment materiału siewnego zbóż w Polsce
 • konkurencyjne ceny-  DETAL, HURT, dowóz, sprzedaż wysyłkowa
 • autoryzowany dystrybutor Yara, Intermag i innych
 • dystrybutor firm nasiennych Sakata, Hazera i innych

Innvigo Sp. z o.o.

Adres: Al. Jerozolimskie 178; 02-486 Warszawa

INNVIGO sp. z o.o. to polski producent specjalistycznej chemii dla rolnictwa i ogrodnictwa, dostarczający wysokiej jakości rozwiązania do ochrony i nawożenia upraw. Firma rozpoczęła działalność w 2015 roku od zaistnienia na polskim rynku. Obecnie swoje oddziały ma również w Czechach, Rumunii i na Słowacji. Portfolio produktowe INNVIGO intensywnie się rozwija. Obecnie w Polsce przedsiębiorstwo ma zarejestrowanych ponad 20 produktów do ochrony upraw.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Adres: ul. Warszawska 14; 98-200 Sieradz

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jest instytucją państwową odpowiedzialną za ubezpieczenie społeczne rolników. Do zadań ustawowych KRUS należy m.in. obsługa rolników w sprawach dotyczących obejmowania ubezpieczeniem społecznym rolników i opłacania składek na to ubezpieczenie, przyznawanie i wypłata świadczeń pieniężnych z ubezpieczeń: emerytalno-rentowego oraz wypadkowego, chorobowego i macierzyńskiego, prowadzenie działalności prewencyjnej na rzecz upowszechniania zasad bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych oraz eliminowania zagrożeń w miejscu pracy i życia rolników, prowadzenie dobrowolnej, nieodpłatnej rehabilitacji leczniczej dla osób uprawnionych do świadczeń KRUS, zagrożonych niezdolnością do pracy, bądź trwale lub okresowo całkowicie niezdolnych do pracy w gospodarstwie rolnym. Od 1997 roku KRUS prowadzi odrębny dwuinstancyjny system orzecznictwa lekarskiego w związku z ustalaniem prawa ubezpieczonych w KRUS do świadczeń zależnych od niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym lub medycznej oceny stanu zdrowia.

KLIM’TOP CONTROLS POLSKA Sp. z o.o.

Adres: Suchlica 29; 74-404 Cychry

KLIM’TOP CONTROLS  Polska Sp. z o.o. to specjalista w zakresie technologii dostarczanych dla przechowalnictwa. Opracowujemy z klientem projekt w celu optymalnego dostosowania do produkcji, rozmiarów budynku, produktu oraz jego sposobu przechowywania. Firma posiada w swojej ofercie na bieżąco udoskonalane urządzenia wentylacyjno-chłodnicze oraz skrzyniopalety, które poddawane są stale próbom wytrzymałościowym, dzięki czemu wyróżnia nas na rynku przede wszystkim wytrzymałość i solidność ich wykonania. Korzystając z usług KLIMTOP Controls mogą Państwo liczyć na pomoc we wszystkich kluczowych etapach swojej inwestycji.

 Lind Sp. z o.o.

Adres: Kędrzyno 24; 78-133 Drzonowo

 „LIND” Sp. z o.o. – od 1996 roku producent sadzeniaka ziemniaka o wysokim stopniu kwalifikacji. Uprawia rocznie ok. 400 ha sadzeniaka oraz ok. 1500 ha zbóż i rzepaku dla zapewnienia odpowiedniej rotacji upraw (min. 7 lat) na polach pod produkcję sadzeniaka. Posiada przechowalnie na ok. 10.000 ton z chłodnią na 1.800 ton. Materiał bazowy importowany jest przede wszystkim ze Szkocji. Sadzeniaki produkowane są w całkowicie zamkniętym cyklu rozmnożeniowym, przy ścisłym przestrzeganiu warunków fitosanitarnych i czystości odmianowej. Firma stale współpracuje z kontrahentami krajowymi i europejskimi, a kilka lat temu poszerzyła to grono o kontrahentów spoza Europy. www.lind.com.pl.

Nest Bank

Adres: ul. Domaniewska 39A; 02-672 Warszawa

BIZnest Kredyt w Ratach dla Rolnika.

Pomożemy Ci przygotować się do kolejnego sezonu. W Nest Banku stworzymy ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie. Dlatego uwzględniają Twoją zdolność kredytową, bierzemy pod uwagę:  faktury i rachunki, dodatkowe źródła dochodu, dochód szacunkowy, dotacje unijne, planowane działania.

Zapraszamy do kontaktu.
Tel. 42 282 70 22, 695 550 929
e-mail:rafal.mroczkowski1@nestbank.pl
ul. Zamenhofa 1/3
90-330 Łódź

Nissan Polody

Adres: ul. Złota 60; 62-800 Kalisz

Nissan Polody
62-800 Kalisz

Złota 60
tel. (62) 767 12 10
www.nissan.polody.pl
sprzedaz-kalisz@polody.pl

NISSAN POLODY to 30 lat doświadczenia w sprzedaży aut osobowych i dostawczych. To lider sprzedaży uznanej na świecie marki samochodów takich jak Qashqai, Juke, Navara, Micra. Dla rolników i osób prowadzących działalność gospodarczą kieruje ofertę specjalną na wybrane modele aut. 

Nufarm Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Grójecka 1/3; 02-019 Warszawa

Nufarm Polska Sp. z o.o. należy koncernu do Nufarm, jednego ze światowych liderów w produkcji środków agrochemicznych. To ogromny potencjał tradycji, doświadczeń, badań i technologii którym pragniemy się z Państwem dzielić, dlatego znajdziecie nas Państwo w całym kraju. W ofercie firmy znajdują się produkty przeznaczone zarówno do upraw sadowniczych, warzywniczych jak i rolniczych. Nufarm Polska Sp. z o.o. posiada jednocześnie w swojej palecie produktów najwyższej klasy niemieckie nawozy dolistne serii Wuxal oraz nasiona rzepaku i kukurydzy. Od przyszłego sezonu firma Nufarm Polska Sp. z o.o pragnie zaoferować producentom ziemniaka produkt z unikatową substancją aktywną, nie dostępną do tej pory na rynku polskim. Zawarta w produkcie grzybobójcza substancja aktywna amisulbrom 200 g/l o działaniu ochronnym i kontaktowym przeznaczona jest do zwalczania zarazy ziemniaka (Phytophthora infestans). Działanie amisulbromu 200 g/l obejmuje  zwalczanie zarazy ziemniaka (Phytophthora infestans) zarówno na liściach jak i bulwach ziemniaka. Substancja doskonale komponuje się z cyklem pełnego programu ochrony ziemniaka. Równocześnie na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż amisulbrom 200 g/l jako nowa substancja aktywna jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku zabiegów obejmujących mieszanie produktów o różnych mechanizmach działania, gdyż charakteryzuje się doskonałą mieszalnością z większością dostępnych produktów na rynku polskim.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska WART-MILK

Adres: ul. Wojska Polskiego 41/45; 98-200 Sieradz

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska WART-MILK w Sieradzu działa od 1926 roku. W swojej działalności łączy mleczarską tradycję z nowoczesnymi technologiami wytwarzania produktów nabiałowych. Produkty marek „MU!”, „ME!” i „Paczka od krowy” charakteryzują się doskonałymi właściwościami smakowymi, odżywczymi i dietetycznymi.

Omnivent Sp. z o.o.

Adres: ul. Sępoleńska 20; 77-420 Lipka

Omnivent jest światowej klasy specjalistą w zakresie projektowania, produkcji i montażu najwyższej jakości systemów przechowywania ziemniaków, cebuli, marchwi i innych płodów rolnych.
Omnivent jest na czele rynku w rozwoju trwałych i niezawodnych urządzeń. Nasi klienci mogą mieć pewność, że mają najbardziej wiarygodny i energooszczędny sprzęt oraz fachową pomoc, co zapewni minimalne straty jakości.

Osadkowski SA

Adres: ul. Kolejowa 6; 56-420 Bierutów 

Grupa Osadkowski – lider w zakresie kompleksowego zaopatrzenia rolnictwa w Polsce. Od ponad 25 lat zapewniamy swoim Klientom wsparcie w produkcji rolniczej. Kładziemy nacisk na stały rozwój i powiększanie obszarów współpracy. Stawiamy sobie za cel osiągnięcie najwyższego poziomu obsługi w pełnym zakresie prac rolnych.

PPH Ekodarpol Zbigniew Zubala

Adres: ul. Bolesława Chrobrego 19; 74-400 Dębno

 Od ponad 20 lat zajmujemy się produkcją ekologicznych nawozów i użyźniaczy glebowych. innowacyjne produkty przeznaczone dla rolników, sadowników i ogrodników dostępne są u dystrybutorów w całej Polsce. kompleksowego doradztwa i informacji w zakresie produktów udzielają regionalni kierownicy sprzedaży

Prim Sp. z o.o.

Adres: Rząśnia 54E; 95-332 Rząśnia

Twojezbiorniki.pl to sklep internetowy z produktami z polietylenu. U nas kupisz zbiorniki do przechowywania takich cieczy jak olej napędowy, olej opałowy, AdBlue, olej przepracowany, nawóz RSM, woda pitna oraz deszczówka. Ponadto znajdziesz palety wychwytujące, pojemniki na pellet, pojemniki na piasek, bariery drogowe, domki dla cieląt, poidła itd. Oferowane produkty wykonane są w technologii formowania rotacyjnego z polietylenu o wysokiej gęstości ( HDPE ). Wyroby spełniają standardy i wymogi w zakresie grubości ścianek płaszczy wewnętrznego i zewnętrznego. Posiadają także niezbędne próby szczelności wykonywane przez Urząd Dozoru Technicznego. Ponadto w swojej ofercie firma posiada osprzęt do dystrybucji płynów: pompy samozasysające, liczniki przepływu, filtry paliwa, węże dystrybucyjne, pistolety automatyczne oraz systemy zarządzania wydawanym paliwem. To tu kupisz w atrakcyjnej cenie zbiorniki na paliwo i olej napędowy on z dostawą pod wskazany adres. W ofercie zbiorniki na paliwo renomowanych firm Kingspan, Swimer, Fortis i Tango-oil. Perfekcyjna konstrukcja oraz materiał, z którego są wykonane zbiorniki do paliwa, gwarantują doskonałą eksploatację i długie użytkowanie. Zbiorniki na paliwo w zależności od typu i marki dostępne są w pojemnościach od 1200 do 10000l. Przed dokonaniem zakupu możesz liczyć na profesjonalne doradztwo naszego biura obsługi klienta. Oferta skierowana jest do firm oraz klientów indywidualnych. Możliwość zakupu na raty z Santander Consumer Bank. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: biuro@twojezbiorniki.pl lub 736 900 800.

Procam Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Nowy Świat 42/44; 80-299 Gdańsk

 PROCAM działa w sektorze dystrybucji środków ochrony roślin oraz doradztwa agronomicznego z zakresu uprawy i ochrony roślin rolniczych i ogrodniczych, a także w sektorze wymiany barterowej, skupu płodów rolnych (zboże, rzepak, kukurydza) oraz sprzedaży i dystrybucji nawozów, biostymulatorów oraz nasion. Usługi i sprzedaż świadczone są w obrębie kraju m.in. bezpośrednio przez przedstawicieli i agronomów, którzy posiadają wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz specjalizują się w uprawach i ochronie roślin

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Chemirol Sp. z o.o.

Adres: ul. Przemysłowa 3; 88-300 Mogilno

PUH Chemirol to przeszło ćwierć wieku tradycji na rynku rolniczym. Nasze oddziały, sklepy i elewatory zlokalizowane są na terenie całego kraju. Oferujemy kompleksowe, sprawdzone i skuteczne rozwiązania oraz fachowe doradztwo we wszystkich sektorach produkcji rolnej. W naszej ofercie znajdą Państwo pełną gamę produktów i usług: środki ochrony roślin, biostymulatory i adiuwanty, nawozy mineralne i dolistne, kwalifikowany materiał siewny, maszyny rolnicze, pasze i tworzywa sztuczne oraz skup płodów rolnych. Specjalizujemy się w produkcji nowoczesnych i innowacyjnych środków przeznaczonych do ochrony, biostymulacji i nawożenia dolistnego upraw polowych, warzywnych i sadowniczych. Nasze produkty wyróżnia wysoka jakość i skuteczność oraz bezpieczeństwo zastosowania.

Przedsiębiorstwo-Usługowo-Handlowe Avex Sp. z o.o.

Adres: Kościuszków 11; 63-460 Nowe Skalmierzyce

Firma AWEX powstała w roku 1989 jako przedsiębiorstwo prowadzące skup, konfekcjonowanie oraz dystrybucję ziemniaków i cebuli. Aktualnie współpracujemy z największymi sieciami supermarketów w Polsce. Nasze linie technologiczne wyposażone są w maszyny do rozładunku, dezynfekcji, oczyszczania, mycia i osuszania, sortowania surowca oraz maszyny ważące i pakujące. Wprowadzona automatyzacja produkcji spowodowała osiągnięcie dużej elastyczności i przyspieszenie czasu realizacji zamówień. Prowadzimy grupę producencką zrzeszającą rolników prowadzących uprawy zgodnie z wymaganiami standardu GLOBALG.A.P. Posiadamy także certyfikat pozwalający na pakowanie i dystrybucję produktów BIO, oraz wdrożony system HACCP.

Przesiębiorstwo Usługowo-Handlowe “POLGER-KIDO” Róża Kido, Maciej Krawczewski Adres: ul. Zamkowa 3; 76-200 Słupsk

PUH Polger-Kido to firma założona przez Krzysztofa Kido w 1989 r. Główną działalnością jest dystrybucja produktów służących do rolniczej i ogrodniczej produkcji roślinnej oraz środków niezbędnych dla ochrony środowiska. Wszystkie produkty pochodzą z linii bio-algeen i posiadają certyfikaty jakości oraz dopuszczające je do wykorzystania w produkcji ekologicznej.

Raitech – Raiffeisen Agro-Technika Sp. z o.o.

Adres: ul. Bydgoska 41; 86-061 Brzoza k/Bydgoszczy

Raitech – Raiffeisen Agro-Technika Sp. z o.o. to jedna z największych firm w Polsce zajmująca się nowoczesną techniką rolniczą. Od samego początku działalności oferta firmy jest oparta o współpracę z solidnymi partnerami w ramach każdego z działów. Zarówno dostawcy maszyn jak i części zamiennych dobierani są na podstawie potrzeb naszych klientów oraz jakości oferowanych przez nich produktów. Firma Raitech od 2012 należy do nowej spółki: DLA Agravis International Holdnig A.S., dzięki czemu pozycja firmy została wzmocniona, a plany rozwoju obejmują wiele ciekawych projektów na najbliższe lata.Przez pierwsze dwa lata swojej działalności w Polsce (od 1997 roku) Raitech był generalnym importerem maszyn firmy New Holland na teren Polski Północnej, próbując wprowadzić na rynek mało jeszcze wtedy popularną markę produktów New Holland. Dystrybucja tych maszyn prowadzona była samodzielnie oraz we współpracy z dealerami. Po zakupie fabryki maszyn żniwnych w Płocku przez koncern New Holland, Raitech zmienił swój status z Importera na Dealera regionalnego . Poprzez 20 lat działalności Raitech dopracował się wielu partnerskich stosunków z firmami w kraju i za granicą. Należą do nich: PottingerGrimme , Dammann ,Joskin , Gustrower, Matermacc , Annaburger , Fuchs , BISOFaresin , StollOehler , Unia Group , Metaltech , Expom , Krukowiak

Sorpac Oblizajek, Pawlak, Steinke Sp. j

Adres: ul. Golska 56; 63-233 Jaraczewo

Jesteśmy polską firmą produkcją maszyny do sortowania, ważenia, porcjowania i pakowania warzyw i owoców. Maszyny, które tworzymy cechuje: nowoczesność, niezawodność, bezpieczeństwo oraz konkurencyjne ceny. Dzięki elastycznej produkcji posiadamy możliwość zaoferowania kompletnych rozwiązań. Nasze maszyny umożliwiają szybkie oraz bardzo dokładne ważenie i pakowanie  warzyw przy równoczesnym zmniejszaniu kosztów. Produkujemy wagi automatyczne taśmowe – wago workownice, wagi wielokanałowe-kombinacyjne, raszlownice, stoły selekcyjne, szczotkarki-czyszczarki do warzyw, wagi do porcjowania mrożonych warzyw i owoców oraz materiałów sypkich.

Spiess-Urania Chemicals GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Adres: Al. Jerozolimskie 214; 02-486 Warszawa

Spiess-Urania Chemicals GmbH jest spółką zależną Mitsui AgriScience. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w segmencie rolniczym zarówno w Niemczech, jak i na rynkach europejskich oraz światowych. Spiess-Urania Chemicals GmbH ma ugruntowaną, stabilną pozycję na rynku Niemieckim, a od roku 2010 rozpoczęła aktywność na rynku Polskim tworząc spółkę zależną prawa polskiego. W ofercie posiadamy fungicydy, insektycydy, modulator plonu, moluskocyd, produkty biobójcze, produkty do mycia opryskiwaczy, wspomagacze syntetyczne i mineralne, regulatory wzrostu w przechowalnictwie ziemniaka oraz zaprawę nasienną.

Sunpack Sp. z o.o.

Adres: ul. Kołłątaja 3c; 48-100 Głubczyce

Nasza firma to lider w produkcji i dystrybucji materiałów do pakowania ręcznego i automatycznego. W ofercie znajdują się worki raszlowe, foliowe, siatki oraz materiały do pakowania z tworzyw sztucznych. Liderami w odbiorze stali się producenci konfekcjonujący warzywa, owoce. Dysponujemy wielkopowierzchniowymi magazynami, w których utrzymywany jest pełny stan magazynowy. Dzięki takiemu działaniu dostarczamy opakowania w najkrótszym możliwym terminie. Dzięki nam pakowanie jest o wiele prostsze.

Tech-Kom Sp. z o.o.

Adres: Żabikowo 1; 63-000 Środa Wielkopolska

TECH-KOM  importer  i ogólnopolski dystrybutor opryskiwaczy, rozsiewaczy nawozów, siewników, agregatów uprawowych AMAZONE. Wyłączny importer  rozrzutników obornika ROLLAND oraz kosiarek bijakowych AMAZONE,  VOTEX i NORE

Tessenderlo Chemie SA

Adres: 130, rue du Trône Brussels,  1050 Belgium

Potas i siarka dolistnie K-LEAF  www.k-leaf.pl

Przedstawiciel w Polsce: Piotr Sykut piotr.sykut@post.pl

Tessenderlo Chemie to światowy lider produkcji bezchlorkowych nawozów potasowych. Prezentujemy nasz nawóz potasowy dolistny K-LEAF o składzie 52% K2O + 46% SO3
Potas w formie siarczanowej to świetnie przyswajalne dolistne źródło potasu i siarki o znakomitych właściwościach technicznych: homogeniczny, drobny proszek rozpuszczający siw wodzie w ciągu mniej niż 1 minuty. Przede wszystkim jednak: jesteśmy specjalistami w nawożeniu potasowym i wiemy w jakich terminach uprawy potrzebują potasu najbardziej.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” Biuro Regionalne

Adres: ul. Swojska 4; 91-342 Łódź

 Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” opierające swą działalność o wielowiekową tradycję wzajemności ubezpieczeniowej, powstało w 1992 roku i zgodnie z wpisem do rejestru towarzystw ubezpieczeń wzajemnych, to Towarzystwo Nr1. 16 marca 1992 roku wystawiono pierwszą polisę ubezpieczeniową i od tego momentu Towarzystwo rozpoczęło działalność nastawioną nie tylko na zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej dla członków Towarzystwa, którzy ubezpieczają u nas swoje mienie, lecz również na budowanie więzi środowiskowych i wzmacnianie tendencji samorządowych w naszym społeczeństwie. Oparcie na zasadach „non profit”- działalności bez wypłaty zysków, pozwoliło Towarzystwu nie tylko na konsekwentny rozwój , ale również na coraz większe zaangażowanie różnych środowisk w życie „społeczności TUW-oskiej”. Naszym wyróżnikiem spośród wszystkich zakładów ubezpieczeniowych stały się Związki Wzajemności Członkowskiej – organizacje środowiskowe, poprzez które mamy nie tylko mocną więź z Członkami Towarzystwa, ale również umożliwiają one naszym Członkom uzyskanie ochrony ubezpieczeniowej za rozsądną stawkę i przede wszystkim uczestnictwo w działalności Towarzystwa. Związki Wzajemności Członkowskiej, na równi z Udziałowcami, decydują o kształcie Towarzystwa, jego polityce, czyli o jego przyszłości. Już ponad 25 lat jesteśmy razem i tworzymy coraz większą społeczność wzajemnego wsparcia.

ULV Polska Rafał Szulwic

Adres: ul. Św. Barbary 46A; 25-717 Kielce

Firma ULV POLSKA jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski zaprawiarek MAFEX Potato, umożliwiających oprysk w technologi ULV ( drobnej kropli). Dzięki wykorzystaniu opatentowanej dyszy obrotowej, urządzenie jest w stanie z 1ml preparatu zrobić 30 milionów kropel, które w sposób bezciśnieniowy pokrywają 100% powierzchni ziemniaka. Zaprawiarka MAFEX może być wykorzystywana zarówno do zaprawiania ziemniaków przed sadzeniem jak również do ochrony przed gniciem i kiełkowaniem w czasie magazynowania. W zależności od środka, istnieje możliwość nawet całkowitej rezygnacji z rozcieńczania preparatu dzięki czemu, ziemniak pozostaje słuchy i całkowicie pokryty preparatem. Zaprawiarki MAFEX wykorzystywane są przez największych producentów ziemniaka w Polsce i Europie. Dołącz do najlepszych!  Zaprawiarki MAFEX są również wykorzystywane do pokrywania warzyw i owoców. www.zaprawiarkimafex.pl  tel. 531008000

Valagro S.p.A.

Adres: Zona Industriale, Via Cagliari, 166041 Atessa (CH) Italy

Valagro jest liderem w produkcji i komercjalizacji biostymulatorów i specjalnych nawozów do zastosowań w rolnictwie i ogrodnictwie.  Firma powstała w 1980 roku i ma siedzibę w Atessa ( Włochy ). Valagro jest oddane zapewnieniu innowacyjnych i skutecznych rozwiązań dla odżywiania i pielęgnacji  roślin. Misją Valagro jest podniesienie jakości oraz wysokości plonów roślin uprawnych przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu upraw na środowisko. Valagro wykorzystuje naukę dla potrzeb ludzkości, jej wyżywienia i poprawy poziomu życia przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi

Adres: ul. Siewna 13A; 94-250 Łódź

WIORiN w Łodzi jest jednostką administracji rządowej  i uczestniczy w systemie bezpieczeństwa żywności, realizując ustawowe zadania, do których należy nadzór nad: zdrowiem roślin, obrotem i stosowaniem śor., produkcją, stosowaniem i obrotem materiałem siewnym. Główne kierunki działania WIORiN skupiają się wokół produkcji ziemniaków. Dotyczą one nadzoru nad zdrowiem ziemniaka  w uprawie, w  przechowywaniu, w przemieszczaniu, a także nad produkcją sadzeniaków. W woj. łódzkim jest zarejestrowanych najwięcej w kraju podmiotów ze względu na produkcję ziemniaków to jest ok. 8000.

Z.M. Progress Leszek Sawicki

Adres: Nowa Wieś Książęca 4a; 63-640 Bralin

 Hale na Bale Z.M. Progress polski producent hal namiotowych o szerokości od 8m do 18m i dowolnej długości. Hale otwarte oraz zamknięte bramami. 10 lat gwarancji na plandekę. Stal wysokogatunkowa ocynkowana. Plandeka o gramaturze 900g/m2. Hale całoroczne ! Odporne na polskie warunki klimatyczne! Zapraszam do kontaktu! Realizacje na www.halenabale.pl i www.facebook.com/halenabale.

UCZESTNICY

XXIV Krajowe Dni Ziemniaka to wydarzenie, w trakcie którego, każdy związany z szeroko pojętą branżą ziemniaczaną znajdzie coś dla siebie. Podczas trwania targów pragniemy zaprezentować Państwu nowe odmiany ziemniaka – ponad 100 odmian w kolekcji. Przedstawimy innowacyjne technologie sadzenia, pielęgnacji, zbioru oraz nawożenia i ochrony ziemniaka – 14 różnych programów ochrony i nawożenia. Zademonstrujemy możliwości wykorzystania w rolnictwie nowych rozwiązań technologicznych: systemów naprowadzania GPS, czy dronów skanujących pola. Wskażemy Państwu również, jak unikać błędów agrotechnicznych, mających wpływ na jakość i plon bulw ziemniaka. Dodatkowo będzie można zobaczyć kolekcję ponad 30 odmian cebuli wraz z wpływem zastosowania różnych systemów nawadniania na jej plon i jakość.

WYSTAWCY0

ZWIEDZAJĄCY0

GOŚCIE0